EVDE ÖĞRENMEYİ DESTEKLEMEK OYUN OYUNLAŞTIRMA EĞİTİMİ

Eğitimin İçeriği:

Öğrencilerin ve çocukların öncelikli yararını gözeten, katılımcı ve verimli öğrenme toplulukları oluşmasına ilham olmak, eğitim çalışmalarında evde öğrenmeyi desteklemek, eğitimcinin uzaktan eğitim süreci üzerine yapılandırılmış oyunsu süreçlerden oluşmaktadır.

Bu süreçte eğitim içeriğinde yaratıcı drama, oyun, yaratıcı yazma, masal, hikâye, sözlü ve yazınsal ürünler, resim, müzik, dans, çocuklar için felsefe, mindfulness gibi sanat ve yaklaşımlar uygulanacaktır. Tüm bu disiplinlerin eğitim içeriğinde kullanılması konusu ve uzaktan eğitim araçlarının etkin farklı web araçları kullanımına yer verilecektir.

  • Online oyun nasıl olmalı?
  • Online oyunla süreci zenginleştirmek.
  • Eğitim modeli içinde oyunlarla öğrenme
  • Grupla oynanabilecek oyunlar
  • Çocukların duygusal güvenliğini desteklemek için nasıl araçlar ve oyunlar

kullanabiliriz?

  • Canlılık, heyecan, yaratıcılık, üretme birlikte sosyalleşme.
  • Eğitimde başka dijital araçlar.
  • Dijital araçlar yaygınlaşırken, farkında bir kullanım nasıl geliştirebiliriz?
  • Uzaktan eğitim surecinde öğrencinin kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alması

için nasıl destekleriz?

Katılımcılar: Herkes

Eğitim Tarihi: 25 Şubat 2021 – 15 Nisan 2021 ( 8 hafta boyunca Perşembe akşamları )

Eğitim Saati: 20:00 – 22:00

Eğitim Ücreti: 250 TL + %18 KDV

Not: Online eğitim www.olgupsikoloji.com sitesi üzerinden yapılacak üyelik ile kurumumuza özel yazılan program üzerinden güvenli bir şekilde yapılacaktır. Üyelik bilgileri eğitim ödemesi tamamlandığında tarafımızdan sağlanacaktır.

BEDİA CİCİOĞLU

Okul Öncesi Öğretmeni – Sanat Kolaylaştırıcısı – Yaratıcı Drama Eğitmeni – Hikâye Anlatıcısı – Program Geliştirici.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,  Sosyoloji bölümü mezunu. Yaratıcı Drama, Playback Tiyatro, Hikâye Anlatıcılığı, Sanat Terapi Yöntemleri, Oyun Terapi Yöntemleri, Çocuk Yogası,  Fiziksel Tiyatro, Dans/Devinim, gibi özel ders ve eğitimleri tamamladı 2002 yılında kamuda okulöncesi görevinden ayrıldı.  2003 yılından beri Yaratıcı Drama lideri, Masal Anlatıcısı olarak kamu ve özel okullarda, çağdaş drama derneğinde, çocuk ve gençlik müzeleri derneğinde sanat evlerinde çalışmaktadır.

Türkiye İnsan Kaynakları Vakfında dağ köylerinde ebeveynlerle  “Evde Okullu Olduk “ projesini yürütmektedir.

Türkiye’de Cizre, Kocaeli Maşukiye, Rize Çayeli, Kırşehir Savcılı Fakılı, İzmir, Yahşi beyli, Merdivenli dağ köylerinde “ Kaybolan Masallar” projesini gerçekleştirdi. Unutulmuş izleri kaybolmuş masalları toplamaya devam ediyor.

Çalışma alanları; Sosyal toplumsal projelerde “Çocuklarla Birlikte”, “ İletişim becerileri “ .

Kimsesiz çocuklar, istismar edilmiş çocuklar, sokak çocukları, mülteci çocukları ile drama ve masal kadın grupları ile “Farkındalık” ,”Kendi hikâyelerine eşlik etme”. Çocuk müzeleri ile “ Çocuk Şenlikleri ve Festivalleri “. Huzur evlerinde yaş almışlarla “ Yetişkinlere masallar” konulu atölyeleri yürütmektedir.

2017/2018 döneminde SEİBA Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Storytelling işbirliği ile hikâye anlatım sanatı ile psikoloji alanını hikâye anlatım sanatına entegre ederek, örnek uygulamaların toplandığı ”İnsanın Anahtarı Hikâyeler” projesine alan uzmanı yerli ve yabancı eğitimciler, psikolog, sanat kolaylaştırıcı ve koçlarla birlikte Türkiye de ilk olan hikaye anlatıcılığı alanına büyük katkısı olacak uygulama yöntemleri içeren proje üzerinde çalışmaları devam etmektedir. Okullarda, hastanelerde, psikiyatri, onkoloji çocuk yetişkin bölümlerinde, sokak çadır ve kamplarda mülteci ve sokak çocuklarına, sanat merkezi, yoga merkezlerinde yetişkinlere ve çocuklara umutla masallar, hikâyeler anlatıyor; hikâyelerle, masalların şifa verdiği düşünüyor.

Tarih

25 Mar 2021
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Bedia Cicioğlu
Bedia Cicioğlu