TERAPÖTİK KARTLARLA İÇE BAKIŞ VE SORUN ÇÖZMEYE YARDIM EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği:

Terapötik kartlar,  hayal gücü ve sezgisel bir bakışla kendimizle derin içsel temas kurmamızı sağlar.  Kendimizi ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizi, duygularımızı daha önce hiç fark etmediğimiz şekilde açığa çıkarır .  Sorun yaşadığımız alanlarla ilgili yaratıcı çözümler bulmamıza kendimizi farklı şekilde anlamamıza yardımcı olur.  Kartların bir fonksiyonu tıpkı rüyalar gibi  bilinçaltındakileri  açığa çıkarmasıdır.  Kartlarda kişinin gördüğü her ne ise sadece kişinin kendisi tarafından yorumlanabilir.

  • Bu atölye çalışmasında farklı terapötik kartların kullanımı ile ilgili yaşantısal bir eğitim amaçlanmaktadır.
  • Terapötik kartlar bireysel veya grup terapilerinde ve eğitimler sırasında eğitmenler, psikolojik danışmanlar /psikolog ve  terapistler tarafından  kullanılan yaratıcı bir metod olarak hazırlanmış materyallerdir.

Katılımcılar:  Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar, bu bölümlerin 3 . ve 4. Sınıf öğrencileri ve Aile Danışmanları katılabilir.

  • Belge:  Eğitim Belgesi
  • Kontenjan: 25 Kişi ( Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. Kayıt sırası esas alınacaktır. )
  • Eğitim Tarihi: 11 – 12 Nisan 2020
  • Eğitim Saati: 10:00 –  17:00
  • Eğitim Ücreti: 600,00 TL + KDV
  • Eğitim Yeri:  OLGU EĞİTİM MERKEZİ / Meşrutiyet Cad. 31/12 Kızılay Çankaya Ankara

Uzm. Klinik Psikolog &  İntegratif Psikoterapist (CIIP), Çift ve Aile Terapisti A.Ü Nazan Ürkmez

Eğitim Bilimleri Fak. Psikolojik Hizmetler Bl’den mezun olup Klinik Psikoloji alanında master derecesi vardır. Yurtdışı ve yurt içi mesleki kuruluşlardan eğitimler alarak mesleki kariyerini geliştirmiştir. Halen Psikoterapist & Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmalarını sürdürmekte, Bahçeşehir Üniversitesinde ders vermekte, eğitim kurumlarında öğretmenler, anne – babalar, şirketlerde idareci ve personeller için, kurumun ihtiyacına yönelik grup çalışmaları, konferanslar ve seminerler vermektedir. Kendi mesleki birikimlerini meslektaşlarına aktarmak üzere eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA)’dan 5 yıllık uzmanlık çalışmalarının sonunda uluslarası integratif psikoterapist (CIIP) belgesi almıştır. İnternational Transactional Analysis Association (ITAA)’de “Transaksiyonel Analiz” uzmanlık eğitimleri almıştır. Community Stress Prevention Center ve Nord International Trauma Consultancy’de (CSPC) “Psikolojik Travma ve Müdahale Teknikleri” “Aile ve Çift Terapileri” “Boşanma Arabuluculuğu” alanlarında uzmanlık sertifika programlarını tamamlamıştır. “Yaratıcı Drama“ ile ‘Psikoeğitimsel grup liderliği’ konusunda uzmanlık eğitimleri almıştır. 2008 yılında ABD Ohio Cleveland’da sanatın eğitimde kullanımı ile ilgili çalışmaların içinde bulunmuştur. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA), Uluslararası Transaksiyonel Analiz Derneği (ITAA), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. ‘’Avrasya Transaksiyonel Analiz Derneği (ATAD)’’ kurucuları arasında olup yönetim kurulu üyesidir.

Tarih

11 - 12 Nis 2020
Expired!

Zaman

10:00 - 17:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

PSK. DAN. UYGAR TUNÇ MORKOÇ
PSK. DAN. UYGAR TUNÇ MORKOÇ

Eğitmen

Uzm. Klinik Psikolog Nazan Ürkmez