TERAPÖTİK KARTLARLA İÇE BAKIŞ VE SORUN ÇÖZMEYE YARDIM EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği:

Terapötik kartlar, hayal gücü ve sezgisel bir bakışla kendimizle derin içsel temas kurmamızı sağlar.  Kendimizi ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizi, duygularımızı daha önce hiç fark etmediğimiz şekilde açığa çıkarır.  Sorun yaşadığımız alanlarla ilgili yaratıcı çözümler bulmamıza kendimizi farklı şekilde anlamamıza yardımcı olur.  Kartların bir fonksiyonu tıpkı rüyalar gibi bilinçaltındakileri açığa çıkarmasıdır.  Kartlarda kişinin gördüğü her ne ise sadece kişinin kendisi tarafından yorumlanabilir.

  • Bu atölye çalışmasında farklı terapötik kartların kullanımı ile ilgili yaşantısal bir eğitim amaçlanmaktadır.
  • Terapötik kartlar bireysel veya grup terapilerinde ve eğitimler sırasında eğitmenler, psikolojik danışmanlar /psikolog ve terapistler tarafından kullanılan yaratıcı bir metod olarak hazırlanmış materyallerdir.

Not: Eğitim öncesinde katılımcıların bir veya iki deste terapötik kart temin etmesi beklenmektedir.

Katılımcılar: Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar, bu bölümlerin 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Aile Danışmanları katılabilir.

Belge: Eğitim Belgesi

Kontenjan: 25 Kişi

Eğitim Tarihi: 16 Nisan 2022

Eğitim Saati: 12.00-15.00

Eğitim Süresi: 3 Saat

Eğitim Ücreti: 450 TL + KDV (%18)

Uzm. Klinik Psikolog & Uluslararası Lisanslı İntegratif Psikoterapist (CIIP), Çift ve Aile Terapisti

Nazan Ürkmez

A.Ü Eğitim Bilimleri Fak. Psikolojik Hizmetler Bölümünden mezun olup Klinik Psikoloji alanında master derecesi vardır. Yurtdışı ve yurt içi mesleki kuruluşlardan eğitimler alarak mesleki kariyerini geliştirmiştir. Halen Psikoterapist & Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmalarını sürdürmekte, Bahçeşehir ve Işık Üniversitelerinde yarı zamanlı ders vermekte, eğitim kurumlarında öğretmenler, anne-babalar; şirketlerde idareci ve personeller için, kurumun ihtiyacına yönelik grup çalışmaları, konferanslar ve seminerler vermektedir. Kendi mesleki birikimlerini meslektaşlarına aktarmak üzere eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA)’dan 5 yıllık uzmanlık çalışmalarının sonunda Uluslarası İntegratif Psikoterapist (CIIP) belgesi almıştır. İnternational Transactional Analysis Association (ITAA)’de “Transaksiyonel Analiz” uzmanlık eğitimleri almıştır. Community Stress Prevention Center ve Nord International Trauma Consultancy’de (CSPC) “Psikolojik Travma ve Müdahale Teknikleri” “Aile ve Çift Terapileri” “Boşanma Arabuluculuğu” alanlarında uzmanlık sertifika programlarını tamamlamıştır. “Yaratıcı Drama“ ile ‘Psikoeğitimsel grup liderliği’ konusunda uzmanlık eğitimleri almıştır. 2008 yılında ABD Ohio Cleveland’da sanatın eğitimde kullanımı ile ilgili çalışmaların içinde bulunmuştur. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA), Uluslararası Transaksiyonel Analiz Derneği (ITAA), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. ‘’Avrasya Transaksiyonel Analiz Derneği (ATAD)’’ kurucuları arasında olup yönetim kurulu üyesidir.

Tarih

16 Nis 2022
Expired!

Zaman

12:00 - 15:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

UZM. KLİNİK PSİKOLOG NAZAN ÜRKMEZ
UZM. KLİNİK PSİKOLOG NAZAN ÜRKMEZ