TERAPÖTİK KARTLARLA İÇE BAKIŞ VE SORUN ÇÖZMEYE YARDIM EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği:

Terapötik kartlar, hayal gücü ve sezgisel bir bakışla kendimizle derin içsel temas kurmamızı sağlar.  Kendimizi ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizi, duygularımızı daha önce hiç fark etmediğimiz şekilde açığa çıkarır.  Sorun yaşadığımız alanlarla ilgili yaratıcı çözümler bulmamıza kendimizi farklı şekilde anlamamıza yardımcı olur.  Kartların bir fonksiyonu tıpkı rüyalar gibi bilinçaltındakileri açığa çıkarmasıdır.  Kartlarda kişinin gördüğü her ne ise sadece kişinin kendisi tarafından yorumlanabilir.

  • Bu atölye çalışmasında farklı terapötik kartların kullanımı ile ilgili yaşantısal bir eğitim amaçlanmaktadır.
  • Terapötik kartlar bireysel veya grup terapilerinde ve eğitimler sırasında eğitmenler, psikolojik danışmanlar /psikolog ve terapistler tarafından kullanılan yaratıcı bir metod olarak hazırlanmış materyallerdir.

Not: Eğitim öncesinde katılımcıların bir veya iki deste terapötik kart temin etmesi beklenmektedir.

 

Katılımcılar: Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar, bu bölümlerin 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Aile Danışmanları katılabilir.

Belge:  Eğitim Belgesi

Kontenjan: 25 Kişi

Eğitim Tarihi: 18 Aralık

Eğitim Saati: 12.00 – 15.00

Eğitim Süresi: 4 saatlik 2 oturum, toplam 8 saat (2 gün)

Eğitim Ücreti: 800 TL + KDV (%18)

(2 taksit imkanı bulunmaktadır.)

Uzm. Klinik Psikolog & Uluslararası Lisanslı İntegratif Psikoterapist (CIIP), Çift ve Aile Terapisti Nazan Ürkmez

A.Ü Eğitim Bilimleri Fak. Psikolojik Hizmetler Bölümünden mezun olup Klinik Psikoloji alanında master derecesi vardır. Yurtdışı ve yurt içi mesleki kuruluşlardan eğitimler alarak mesleki kariyerini geliştirmiştir. Halen Psikoterapist & Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmalarını sürdürmekte, Bahçeşehir ve Işık Üniversitelerinde yarı zamanlı ders vermekte, eğitim kurumlarında öğretmenler, anne-babalar; şirketlerde idareci ve personeller için, kurumun ihtiyacına yönelik grup çalışmaları, konferanslar ve seminerler vermektedir. Kendi mesleki birikimlerini meslektaşlarına aktarmak üzere eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA)’dan 5 yıllık uzmanlık çalışmalarının sonunda Uluslarası İntegratif Psikoterapist (CIIP) belgesi almıştır. İnternational Transactional Analysis Association (ITAA)’de “Transaksiyonel Analiz” uzmanlık eğitimleri almıştır. Community Stress Prevention Center ve Nord International Trauma Consultancy’de (CSPC) “Psikolojik Travma ve Müdahale Teknikleri” “Aile ve Çift Terapileri” “Boşanma Arabuluculuğu” alanlarında uzmanlık sertifika programlarını tamamlamıştır. “Yaratıcı Drama“ ile ‘Psikoeğitimsel grup liderliği’ konusunda uzmanlık eğitimleri almıştır. 2008 yılında ABD Ohio Cleveland’da sanatın eğitimde kullanımı ile ilgili çalışmaların içinde bulunmuştur. İnternational İntegrative Psychotherapy Association (IIPA), Uluslararası Transaksiyonel Analiz Derneği (ITAA), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir. ‘’Avrasya Transaksiyonel Analiz Derneği (ATAD)’’ kurucuları arasında olup yönetim kurulu üyesidir.

Online eğitim sürecini daha verimli bir hale getirebilmek adına yapabilecekleriniz:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanın sorumluluğunu alabilirsiniz. Sizin için mümkünse eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırabilirsiniz.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam oluşturabilirsiniz. Eğer önceden hazır bulundurmanız gereken materyaller varsa eğitim öncesinde temin ederek yanınızda bulundurabilirsiniz.

İletişim: Eğitimle ilgili bir WhatsApp grubu oluşturulacaktır. Duyurularımızı bu grup üzerinden takip edebilir, eğitim hakkında iletişim kurabileceğiniz bu alana dahil olabilirsiniz.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamayacağının, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımlarına saygı duyulacağının, gizliliğe önem verildiğinin bilincinde olabilirsiniz. Çekilen fotoğraf veya videoları paylaşmak istediğinizde gruptaki bireylerden izin alabileceğinizi hatırlayabilirsiniz. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  

Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmadığından emin olabilirsiniz. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farklı Deneyimler: Online eğitim süreçlerinde zaman zaman aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda bizden kaynaklanan teknik bir durum olursa hızlıca çözüme ulaştırmaya çalışırız. Bireysel olarak teknik bir aksaklık yaşadığınızda bize ulaşmayı, tekrar bağlanmayı, farklı yollar aramayı deneyebilirsiniz.

Diğer bir yandan yeni öğrenmeler ve deneyimler edinebileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz bir ortamda bulunma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı nasıl değerlendireceğinizi de siz seçebilirsiniz.

Geri Bildirim: Eğitim tamamlandıktan sonra bulunduğunuz grup ile duygu ve düşüncelerinizi, neler öğrendiğinizi, öğrendiklerinizle neler yapmayı planladığınızı, başka neleri merak ettiğinizi… paylaşabilirsiniz.

Tarih

18 Ara 2021
Expired!

Zaman

12:00 - 15:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

UZM. KLİNİK PSİKOLOG NAZAN ÜRKMEZ
UZM. KLİNİK PSİKOLOG NAZAN ÜRKMEZ