Terapi Koltuğunda Sanat Atölyesi – Müzik

Sanat bir yolculuktur. Hiçbir şeyden bir şey var ederiz ve o varlık; oyun, heykel,ses veya resim olarak bizim hayata karşı yansımamız olur. Sanatla birlikte zorluklarımızla baş ederiz, haykırırız ve yaralarımıza merhem buluruz.  Sanat ve Psikoterapi her ne kadar iki ayrı dal olsa da, ikisi de “içten dışa” bir yolculuktur.

Olgu Psikolojik Danışma Merkezi olarak yıllardır sanatı bir terapi yöntemi olarak görüp uyguluyoruz. Terapi Koltuğunda Sanat söyleşilerimiz bu düşüncenin meyvesi olarak ortaya çıktı. Farklı dallardan değerli sanatçılarımızı ağırlıyor, bir terapist eşliğinde sanat ve psikolojiyi buluşturuyoruz.

 

  • Atölyelerimiz herkesin katılımına açıktır.
  • Katılım durumunuzu 0544 418 16 24 numaralı telefonu arayarak bildiriniz
  • Atölye Tarihi: 04.02.2020
  • Atölye Saati: 18.30 – 21.30
  • Atölye Ücreti: 50 TL
  • Yer: Olgu Psikolojik Danışma Merkezi

 

Ayhan Uştuk

Müzik eğitimine İzmir’de küçük yaşlarda aldığı özel klasik gitar dersleriyle başladı. 1986 yılında İzmir Devlet Konservatuarı Şan Opera sanat dalında Prof. Müfit Bayraşa’nın öğrencisi olarak eğitimine başlayan sanatçı iki yıl sonra Bilkent Üniversitesine geçiş yaparak Prof. Mustafa Yurdakul ile çalışmalarını sürdürdü. 1990 öğretim yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden ‘Yüksek Şeref’ derecesi ile bölüm birincisi olarak mezun oldu.

Sanatçı mezuniyetinden sonra Accademia D’arte Lirica di Osimo İtalyan Müzik Akademisinin sınavını birincilikle kazanarak Akademi’nin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın vermiş olduğu burs ile dört yıl lisans üstü eğitim gördü.

Bu süre içinde Sergio Segalini , Rodolfo Celletti , Mario Melani , Alberto Zedda , Antonio Tonini , Nicola Giusti , Harriet Lowson , gibi çok değerli eğitmenlerle çalışma fırsatı bulan sanatçı , akademik eğitimine devam ederken Avrupanın bir çok önemli opera merkezlerinde ve festivallerde konserler ve opera temsilleri gerçekleştirdi.

Tarih

04 Şub 2020
Expired!

Zaman

18:30 - 21:30

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi