TA 101: TRANSAKSİYONEL ANALİZE GİRİŞ EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği:

Transaksiyonel Analiz, 1950’lerde Eric Berne tarafından geliştirilmiş olan, insan davranışlarını, iletişim ve ilişkileri anlamayı kolaylaştıran bir modeldir. Bireyin kendisine ve ilişkilerde kullandığı stratejilere dair bakış açısı sağlamaktadır. TA, insan ilişkileri, psikolojik danışma, psikoterapi, yaşam koçluğu, örgüt ve eğitim gibi birçok alanda uygulamalı olarak kullanılabilen bir psikolojik danışma/psikoterapi yaklaşımıdır.

TA101 eğitimi, TA teorisi ve içeriği hakkında genel bir görüş sağlayacak, TA sertifikasyon programına devam etmek için gerekli olan giriş niteliğinde bir eğitimdir.

Eğitimde, ego durumları ( ebeveyn,yetişkin,çocuk ) , yaşam pozisyonları, psikolojik oyunlar, zaman yapılandırma ve yaşam kurgusu başlıkları işlenecektir.

Katılımcılar:  TA eğitimleri, transaksiyonel analiz yaklaşımının felsefesine uygun olarak, psikoloji ve psikolojik danışma alanından olan ve olmayan herkese açık bir eğitimdir.

  • Belge:  Eğitim Belgesi
  • Kontenjan: 25 Kişi ( Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. Kayıt sırası esas alınacaktır.)
  • Eğitim Tarihi: 25 – 26 Nisan 2020
  • Eğitim Saati: 10:00 –  17:00
  • Eğitim Ücreti: 200 Euro
  • Eğitim Yeri:  OLGU EĞİTİM MERKEZİ / Meşrutiyet Cad. 31/12 Kızılay Çankaya Ankara

JUDY SHAW, MSC PTSTA, CTA (P)

Judy, 25 yılı aşkın bir süredir eğitim ve süpervizyon deneyimi olan başarılı serbest çalışan bir psikolog, Psikoterapi uzmanı (UKATA-Birleşik Krallık Transaksiyonel Analiz Derneği, UKCP-Birleşik Krallık Psikoterapi Konseyi), Sertifikalı bir Transaksiyonel Analist ve TA Sertifikası Eğitmeni ve Süpervizörü’dür (PTSTA).

Birleşik Krallık ve yurtdışında bireysel danışanlar, gruplar ve süpervizör psikoterapistler, danışmanlar ve tamamlayıcı pratisyen hekimlerle birlikte çalıştığı gibi, Sertifikalı Transaksiyonel Analist (CTA) eğitimi ve süpervizyonu da vermektedir. Bütüncül Psikoterapi eğitimi dahil olmak üzere Sürekli Mesleki Eğitim (CPD) kurslarını geliştirmiştir; kişisel gelişim grupları ve Bütüncül İleri Danışmanlık Diploma kurslarında eğitim vermektedir. Çeşitli yelpazede kültürel ve etnik kökenleri, manevi ve dini inançları, yaş ve cinsel eğilimleri olan insanlarla çalışmayı sever.

“Öğrenecek ve paylaşacak çok şey olduğu için çeşitli kültürler ve kökenlerden gelen insanlarla tanışmak çok eğlenceli ve tatmin edicidir.

Bunların hepsi, insan olarak farklılıklarımız ve benzerliklerimize ilişkin daha derin bir anlayış geliştirmemize katkıda bulunmaktadır.

Öğrenmenin değeri ve birbirimize neler sunabileceğimizi takdir etmenin farkındalığı gerek kişisel olarak, gerekse birlikte büyümemiz ve gelişmemiz için çok büyük bir potansiyele sahiptir.”

Bir eğitmen olarak Judy; düşünce ve eylem, kendini yetiştirme ve diğer farkındalık ve etkili iletişimde netliği başarma konusunda çok heveslidir. Çünkü, bunun insanların değişmesine ve hayatımız boyunca karşılaştığımız tüm sorunlarla başa çıkmamıza yardımcı olduğunu düşünmektedir.

Bireyler ve gruplarla çalışma konusunda çok yeteneklidir ve olumlu bir tutum öğrenme ve sergilemeye odaklı bir yaklaşımı modelleyerek diğer insanları motive etme ve coşturma kapasitesine sahiptir.

Not: Eğitim tarihinden 15 gün öncesine kadar ödemelerin tamamlanması gerekmektedir. Katılımcı sayısı belirlenmesi için bu durum önemlidir. Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde, eğitim tarihleri değiştirilebilir.

Not: Eğitim tarihinden önceki 15 gün içerisinde katılımcılar tarafından yapılacak iptallerde herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Tarih

25 - 26 Nis 2020
Expired!

Zaman

10:00 - 17:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Judy Shaw, MSC PTSTA, CTA(P)
Judy Shaw, MSC PTSTA, CTA(P)