Sistemik Bir Teknik Aile/Sistem Panosu Eğitimi

Eğitimin Amacı: Eğitimin temel amacı, sistemik yaklaşım hakkında bilgilendirmek ve uygulayıcılara, Aile/Sistem Panosu ‘nu bir araç olarak kullanma becerisi kazandırmaktır.

Eğitimin İçeriği:

Aile/sistem panosu, 1970’lerin sonunda Kurt Ludewig tarafından aile sistemini ve aile iletişim süreçlerini gösteren bir teknik olarak geliştirildi. Günümüzde terapi ve danışmanlık alanlarındaki uzmanlar tarafından, aile sisteminin yanında farklı sistemleri de görüntülemek ve analiz etmek için tercih ediliyor.

Aile/Sistem Panosu tekniği, danışanın ilişki içinde olduğu sistemleri tanımak, problemi farklı açılardan görmek, farkındalık oluşturmak, çözüm ve alternatifleri denemek, zorlu duyguları ve soyut kavramları somutlaştırmak ve birçok konuda işlevsel olarak kullanılabilir.

Aile/Sistem panosu çeşitli ahşap figürlerden oluşur. Danışan, kendi bakış açısından çalışılan sistem parçaları için figürler seçer ve aralarındaki ilişki yapısına göre panoya yerleştirir. Panodaki görüntü, bir iç görüntünün dışsallaştırılmış halidir ve değiştirilebilme avantajına sahiptir. Bu özelliği ile Aile/Sistem Panosu, terapi veya danışmanlık sürecini hem kısaltan hem de kolaylaştıran bir görüntüleme yöntemidir.

Eğitimde Ele Alınacak Konular

*Sistemik yaklaşım nedir?

*Aile/Sistem Panosu nedir, teknik özellikleri ve çeşitleri nelerdir?

*Hangi alanlarda kullanılır?

*Ne işe yarar?

*Çalışma prensipleri nelerdir?

*Nasıl kullanılır?

*Pano yardımıyla hangi müdahaleler yapılabilir?

*Vaka örnekleri

 

Belge: Katılım Belgesi

Katılımcılar: Danışmanlık ve terapi alanlarında çalışan profesoyoneller

Kontenjan: 20 Kişi

Eğitim Tarihi: 14 Kasım 2021

Eğitim Saati: 13.00 – 18.00        

Eğitim Ücreti: 300 TL + %18 KDV

Not: Online eğitim www.olgupsikoloji.com sitesi üzerinden yapılacak üyelik ile kurumumuza özel yazılan program üzerinden güvenli bir şekilde yapılacaktır. Üyelik bilgileri eğitim ödemesi tamamlandığında tarafımızdan sağlanacaktır.

SERAP DEMİRAY
Aile Danışmanı, Pozitif Psikoterapists

04.10.1971 doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde lisans eğitimleri aldım. Aile danışmalığı eğitiminin ardından Pozitif Psikoterapi Temel ve Master Eğitimlerini (WAPP), Beden Psikoterapisi Temel Eğitimini (Enver Çesko) ve Cinsel Terapi Eğitimini (CİSED) tamamladım. Bunların yanında hem psikoterapi eğitimlerime hem de kendi içsel yolculuğuma çok katkı sağlayan çalışmalara katıldım. Bunlardan bazıları: Psikoanalitik ve Psikodinamik Terapiler (Cengiz Güleç), Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (Nevin Dölek), Psikotravmatoloji ( Sheyda Rafat), Terapötik Kartlar (Nevin Dölek), Danışmanın Alet Çantası (Sibel Düzakın), Psiko-kinezyoloji (Ramazan Toy), Working with People ( Svagito R. Liebermeister), Aile Dizimi ( Mehmet Zararsızoğlu, Dr.Leyla Kayaaslan, Eric Lopez), Merkaba-Kalbi Uyandırmak- Meditasyon eğitimi (Tom De Winter) 2014 yılından bu yana ‘’Duygularımla Tanışıyorum’’ başlığıyla yetişkinler için farkındalık atölyeleri düzenliyorum. Aynı zamanda 4-12 yaş arasındaki çocuklarla çalıştığım Küçük Marangozlar adında bir sanat ve beceri atölyem var. Evliyim, iki erkek çocuk annesiyim.

Tarih

14 Kas 2021
Expired!

Zaman

13:00 - 18:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Serap Demiray
Serap Demiray