RUH SAĞLIĞI ALANI ÖĞRENCİ VE YENİ MEZUN BULUŞMASI

Buluşmanın Amacı: Buluşmanın temel amacı, ruh sağlığı alanında öğrenci veya yeni mezun olan bireylere kendi kariyer planlarını oluşturmalarında destekleyici olmaktır.

Meslek yaşamına giriş yaparken zihinde pek çok soru işareti olabilir. Bu sorulara yanıt olabilecek bilgiler sunmak, işbirliği ve iletişim ağı geliştirmek, farklı seçenekleri görünür hale getirebilmek, imkanları ve sınırları bütün olarak gözden geçirebilmek maksadıyla ruh sağlığı alanında kariyer yolculuğuna yeni çıkanlara yönelik paylaşımlar gerçekleştirmek hedeflenmiştir.

 

Buluşmanın İçeriği:

*Kariyer süreci planlamada atacağım adımları nasıl belirlerim?

*Farklı kurum ve kuruluşlarda yürütülecek psikolojik hizmetler: Fırsat ve kapasitelerimin farkında mıyım?

*Seminerler, söyleşiler, staj imkanları: nasıl haberdar olurum, hangisi benim için faydalı?

*Çocuk, ergen, yetişkin ve aileler ile çalışma süreçleri: farklı hikayelere eşlik etmek, etik unsurlar, süpervizyon, ilişkinin önemi

*Uzmanlara ve öğrencilere yönelik eğitimler

 

Katılımcılar:

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikoloji, Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri ve yeni mezunları

 

Tarih: 6 Kasım 2022 Pazar

Saat: 13.00-16.00

Yer: Meşrutiyet Caddesi Atıf Bey Apartmanı, 31/11 Kızılay/Ankara

Kayıt: 0544 418 16 24

UZM. PSK. DAN. ÖZDEN YILMAZ BİLGİN

Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı’ndan  1987’de mezun olmuştur. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı programında tamamlamıştır. Çeşitli ilk ve ortaöğrenim kurumlarında psikolojik danışman  ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde yönetici olarak çalışmıştır.  1996 yılından bu yana psikoterapi ve kişisel gelişim alanına yönelmiştir. İletişim becerileri  eğitimi, halkla ilişkiler, liderlik ve motivasyon, stres yönetimi, öfke yönetimi, sınav kaygısı, aile eğitimi gibi çeşitli kurs ve seminerlerde eğitimci olmuş, panel, toplantı ve konferanslarda konuşmuştur. 2009 yılında TRT Radyo 1 Kampus programında üniversiteye hazırlık konusunda danışmanlık, 2010 yılında TRT Ankara Radyosunda bir yıl süreyle her Perşembe akşamı iletişim ve yaşam becerileri konusunda program yapmıştır. 2003-2008 yılları arasında yönetim kurulunda da görev aldığı Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin “Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birimi”nde çalışmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisi, Oyun Terapisi, Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimi, Transaksiyonel Analiz, Sistemik Psikoterapi, Psikodrama ve Yaratıcı Drama liderlik eğitimlerini almıştır.  Bu alanlarda mesleki gelişim ve psikoterapist yetiştirme eğitimleri vermektedir.  

Kurucusu olduğu Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde aile  terapisi ve  bireysel terapi, oyunla terapi, grupla psikolojik danışma  hizmetlerini sunmaya, kurum ve kuruluşlara liderlik, motivasyon, kurumsal gelişim ve süpervizyon, personel eğitimi programları hazırlama, eğitim yapma, kişisel ve kurumsal gelişim konularında danışmanlık hizmeti verme hizmetlerini sürdürmeye  devam etmektedir.

Tarih

06 Kas 2022
Expired!

Zaman

13:00 - 16:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Uzm. Psk. Dan. Özden Yılmaz Bilgin
Uzm. Psk. Dan. Özden Yılmaz Bilgin

Eğitmen

Uzm. Psk. Damla Yaşar
Uzm. Psk. Damla Yaşar
Psk. Dan. Rabia Göktaş
Psk. Dan. Rabia Göktaş