ONLINE TRAVMANIN GECİKMİŞ SONUÇLARIYLA ÇALIŞMA

Akut travmatik bir olay bittikten sonra, tedavi edilmediğinde kişinin yaşamını yıllarca etkileyebilecek psikolojik sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sonuçlar ele alındığında gerekirse, felaket durumlarında bu tedavi birleştirilebilir, yapılandırılabilir ve gruplara uygulanabilir.

Bu seminerde, “4 göz kırpma” tekniği ve James Gordon’un “3 çizim” tekniğini ele almak amaçlanmaktadır. 4 göz kırpma EMDR tekniğinin daha basitleştirilmiş bir türüdür. Bu teknik ile imajinasyon yoluyla dikkat ve fizyolojiye odaklanarak travmatik olaya ilişkin geçmişe dönüşler (flashbackler) ve gerginlik azaltılır. 20 ila 60 dakika süren bu teknik hem bireysel hem de grup içinde uygulanabilir.

3 çizim bir sanat terapisi tekniğidir. Bu teknikte danışanın önce mevcut duruma daha sonra soruna (travma) ve en sonunda çözülen soruna ilişkin duygusuna odaklanması önerilir. Bu teknik hem bireysel hem de küçük gruplarda, çocuklar ve yetişkinlerde kullanılabilir.

Seminer sürecinde teori ve uygulama, olası sonuçlarıyla tartışarak öğrenilecektir.

Katılımcılar: Ruh sağlığı alanı uzmanları

Tarih: 21 Mayıs 2023

Saat: 12.00 – 18.00

Eğitim Ücreti: 300 TL + %18 KDV

Yer: Zoom

Bilgi için: 0544 418 16 24

POLINA EFREMOVA

Pozitif Psikoterapist, Pozitif Psikoterapi’de uluslararası usta eğitmen, WAPP üyesi, ECP sahibi, psikoterapide 11 yıl, acil psikolojide 3 yıl (teknolojik ve doğa felaketleri, mağdurlara ve yakınlarına psikolojik destek, sosyal açıdan sorunlu olaylar sırasında kalabalıklara aracılık etme) çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Tarih

21 May 2023
Expired!

Zaman

12:00 - 18:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Pozitif Psikoterapist Polına Efremova
Pozitif Psikoterapist Polına Efremova