ONLINE POZİTİF PSİKOTERAPİDE BAĞIMLILIK TERAPİSİ Süpervizyon ve Vaka Değerlendirmesi

Eğitiminin İçeriği:

Pozitif Psikoterapide bağımlılık aşamaları:

  • Bağımlılıktaki duygusal süreçler
  • Terapi süreci: zorluklar ve odaklar
  • Pozitif Psikoterapi teknikleri ve bu alandaki uygulamalar
  • Vaka çalışmaları ve grup değerlendirmeleri

Bağımlılık konusu Pozitif ve Kültürlerarası Psikoterapi çerçevesinde incelenerek uygulama süreçleri ve örnek vaka çalışmalarıyla gözden geçirilecektir.

 

Kontenjan: 30 Kişi

Katılımcılar: Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler lisans bölümü mezunları, Pozitif Psikoterapi Temel/Master eğitimi alan ruh sağlığı uzmanları

Eğitim Tarihi: 22 Ocak 2022

Eğitim Saati: 10.00-18.00

Eğitim Ücreti: 500 TL

Selma Henrichs, M.A. Psikolojik danışman, Pozitif Psikoterapist (WAPP), (HPG), Avrupa Psikoterapi Sertifikası (EAP), Pozitif Psikoterapi Basic Trainer (WAPP)

2004 yılından beri aktif klinik deneyimi bulunan Selma Henrichs’in uzun süre Kıbrıs’ta yatılı bağımlı hastalarla, psikiyatri kurumunda bağımlılık terapisti olarak çalışma deneyimi bulunmaktadır.

Kıbrıs, Türkiye, Arnavutluk, Polonya, Çin, Ukrayna ve Almanya’da psikoterapi seminerleri vermiştir ve çalışmalarına devam etmektedir.

Online eğitim sürecini daha verimli bir hale getirebilmek adına yapabilecekleriniz:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanın sorumluluğunu alabilirsiniz. Sizin için mümkünse eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırabilirsiniz.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam oluşturabilirsiniz. Eğer önceden hazır bulundurmanız gereken materyaller varsa eğitim öncesinde temin ederek yanınızda bulundurabilirsiniz.

İletişim: Eğitimle ilgili bir WhatsApp grubu oluşturulacaktır. Duyurularımızı bu grup üzerinden takip edebilir, eğitim hakkında iletişim kurabileceğiniz bu alana dahil olabilirsiniz.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamayacağının, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımlarına saygı duyulacağının, gizliliğe önem verildiğinin bilincinde olabilirsiniz. Çekilen fotoğraf veya videoları paylaşmak istediğinizde gruptaki bireylerden izin alabileceğinizi hatırlayabilirsiniz. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  

Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmadığından emin olabilirsiniz. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farklı Deneyimler: Online eğitim süreçlerinde zaman zaman aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda bizden kaynaklanan teknik bir durum olursa hızlıca çözüme ulaştırmaya çalışırız. Bireysel olarak teknik bir aksaklık yaşadığınızda bize ulaşmayı, tekrar bağlanmayı, farklı yollar aramayı deneyebilirsiniz.

Diğer bir yandan yeni öğrenmeler ve deneyimler edinebileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz bir ortamda bulunma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı nasıl değerlendireceğinizi de siz seçebilirsiniz.

Geri Bildirim: Eğitim tamamlandıktan sonra bulunduğunuz grup ile duygu ve düşüncelerinizi, neler öğrendiğinizi, öğrendiklerinizle neler yapmayı planladığınızı, başka neleri merak ettiğinizi… paylaşabilirsiniz.

Tarih

22 Oca 2022
Expired!

Zaman

10:00 - 18:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Pozitif Psikoterapist Selma Henrichs
Pozitif Psikoterapist Selma Henrichs