ONLINE ÇOCUK MERKEZLİ BİLİŞSEL-DAVRANIŞÇI OYUN TERAPİ TEKNİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitimin Amacı: Türkiye’de Psikoloji bilim alanı Amerika ve Avrupa ülkelerine yöneliktir. Bundan dolayı Rusya ile psikoloji alanı ile ilgili bilgi alış verişi yoktur. Türkiye’de Rusça bilen akademisyenlerin azlığı ve Rusya’da ise İngilizce bilen akademisyenlerin yetersizliği yüzünden akademik bilgi alış verişinde ilerleme olmamaktadır. Bunun yanı sıra Rusya’da psikoloji alanında ciddi araştırmalar yapılmakta ve yeni kültürel teknikler geliştirilmektedir. Rusya, Amerika ve Avrupa ülkeleri ile kıyaslama yapıldığında hem coğrafi hem kültürel anlamda Türkiye’ye daha yakındır. Bu yakınlıktan dolayı her iki halkta yaşanan psikolojik problemler ortak veya benzerdir. Ve bu problemlerin çözümüne yönelik Rusya’da geliştirilen yeni tekniklerin, Amerika veya Avrupa’da geliştirilmiş tekniklerle kıyaslandığında Türk zihniyetine daha uygun olduğu düşünülebilir. Bu kursta Doç. Dr. Marina Panfilova’nın kendi geliştirdiği ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkede kullanılan teknikler öğretilecektir. 

Eğitimin İçeriği:

1. Etap: Oyun ve Oyun Terapisine GirişSaat
Çocuklar nasıl ve ne oynarlar?10
Oyunun çocuğun gelişimine etkisi
Oyunun yapısı ve gerekçesi Çocuk oyunlarının tarihsel gelişimi
Oyun türleri
Oyun ve terapi10
Oyun Terapisi: kavramlar ve uygulamalar
Oyun terapi odasının düzenlenmesi
Oyuncaklar ve diğer materyaller

 

2.Etap:  Uygulamalı geliştirme oyunlarıSaat
Çocukların psikolojik gelişimine yönelik oyun teknikleri10
Çocukları fiziksel gelişimlerine yönelik oyunlar
Çocukların duygusal gelişimine yönelik oyunlar10
Çocukların sosyal gelişimine yönelik oyunlar

 

3.Etap: Masal ve OyunSaat
Sosyal kaygıya yönelik canlandırma oyun teknikleri20
Kişiler arası ilişkilere yönelik yönetme oyun teknikleri
Sosyal uyuma yönelik oyun teknikleri

 

4.Etap: Rahatlatıcı ve gevşetici oyunlar

Psikolojik dengeleme (düzeltme) oyunları

 

Saat

Kaygılı ve saldırgan davranışları yönlendirmeye yönelik oyun teknikleri10
Kaygı bozukluklarına yönelik oyun teknikleri (Korku, kaygı, fobiler, düşük benlik algısı, bireysel farkındalık, benlik geliştirme ve benliği koruma)10

 

5.Etap: Agresif ve endişeli çocuklar için oyun terapisiSaat
Gevşeme oyun teknikleri10
Dikkat problemlerine yönelik oyun teknikleri10

 

 

 

6.Etap: Saat
Supervizyon20
TOPLAM120

 

 

Belge: Uygulayıcı Sertifikası

Katılımcılar: Psikiyatri, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyal hizmet, çocuk gelişimi alanlarından uzmanlar ve bu bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir.

Kontenjan: 25 Kişi

 

Eğitim Tarihi:

  1. MODÜL 2 – 3 MART 2024
  2. MODÜL 30 – 31 MART 2024
  3. MODÜL 20 – 21 NİSAN 2024
  4. MODÜL 18 – 19 MAYIS 2024
  5. MODÜL 1 – 2 HAZİRAN 2024
  6. MODÜL 29 – 30 HAZİRAN 2024

 

Eğitim Saati: 10.00 – 18.00

Eğitim Ücreti: 12000 TL + %20 KDV

Doç. Dr. Marina PANFİLOVA

Oyun ve masal terapisi üzerine birçok çalışması olan Doç Dr. Marina Panfilova. Moskovadaki Evdokimov adındaki Üniversitenin Klinik Psikoloji Fakültesinin öğretim üyesi. Moskova şehrinde bulunan  “OTNOSHENİYE”  psikoloji merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Geliştirdiği test ve teknikler birkaç dile çevrilmiş olup, birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Bilgi için:
www.clinical-psy.ru
www.cpestime.com

Online Eğitim Süreci İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanız eğitim süreciniz için önemlidir. Eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlarsanız daha kaliteli bir bağlantınız olacaktır.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam gereklidir. Eğitim sırasında yanınızda bulundurmanız gereken materyaller konusunda bilgi verildiyse hazırlığınızı eğitim öncesinde yapmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırmanız grup dinamiği için önemlidir.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamaz, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımları üçüncü kişilerle paylaşılamaz. İzin alınarak çekilen fotoğraf veya videolar paylaşılmak istenirse, gruptan onay alınmalıdır. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmaması gerekmektedir. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmanız önemlidir.

Tarih

02 Mar 2024
Expired!

Zaman

10:00 - 18:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Doç. Dr. Marina Panfilova
Doç. Dr. Marina Panfilova