ONLINE BEDEN PSİKOTERAPİSİ UYGULAMALARI

Beden kayıt tutar mı? Evet tutar.

Sadece bedensel kayıtları mı tutar? Hayır, beden aynı zamanda tüm duygusal kayıtları da tutar!

Üzüntü, öfke, kaygı, çaresizlik, ne varsa içe attığın bastırdığın bil ki bedeninde bir yerlerde duruyor.

“İçime attım” dediğimiz o “İÇ” neresi hiç düşündünüz mü?

Elbette ki BEDENİNİZ.

İfade edilememiş, bastırılmış, bedende biriktirilmiş tüm olumsuz duygulardan, tüm yüklerden kurtulmak ister misiniz?

O zaman beden psikoterapisi uygulamalarıyla elveda hastalıklar merhaba hayat diyelim mi?

 

Eğitimin İçeriği:

  • Enerji psikolojisi ve beden psikoterapisi hakkında temel bilgiler ve terimler
  • Vücudun enerjetik anatomisi
  • Enerji testi uygulamak
  • Beden enerjisini ölçmek ve tıkanıklıkları tespit etmek
  • Duygusal birikimleri boşalmak için teknikler
  • Beden enerjisini dengelemek ve güçlendirmek için teknikler

 

Beden psikoterapisi tekniklerinin öncelikli kullanım amacı, sağlığı korumak ve hastalıkları önlemektir. Kullanılan yöntemler,  medikal ya da girişimsel bir tedavi yöntemi değildir. Tıbbi tedavi yerine kullanılamaz.

Kullanılan teknikler, güvenli, doğal ve kolay sonuç alınan tekniklerdir. Kişinin sadece kendi bedenini kullanarak uygulayacağı tekniklerdir. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve başkasına zarar vermek amacıyla kullanılamaz.

 

 

Katılımcılar: Eğitim her alan ve meslek grubuna açıktır. Konuyla ilgili başka bir eğitim almış olmayı gerektirmez.

Kontenjan: 20

Belge: Katılım Belgesi

Eğitim Tarihi:  26 EYLÜL 2021

Eğitim Saati:  12.00 – 16.00          

Eğitim Ücreti: 300TL + KDV (%18)

Eğitim öncesinde sağlamanız beklenen koşullara lütfen özen gösteriniz:

  • Rahat kıyafetle katılım
  • Egzersiz yapmaya uygun bir ortamda bulunma
  • Aç veya fazla tok olmamak

Psk. Emel KALINKILIÇ

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan eğitimci, önce İnsan Kaynakları alanında çalışmış, sırasıyla Halk Yaşam Sigorta ve YKM Mağazacılık AŞ’de görev yapmıştır. Daha sonra mesleki yönelimini sağlık ve enerji psikolojisi alanına çevirmiş ve eğitimine bu doğrultuda devam etmiştir. Uzun süre organ kaybı ve beyin hasarı yaşamış hastalarla çalışan eğitimci, 2001 yılında Bilgi Üniversitesi ve Nepal Kültür Merkezinde başlayan enerji psikolojisi eğitimini, EFT, TAT, NLP, Reiki, Golden Triangle, Touch For Health, Behavioral Kinesiyoloji, Hipnoz gibi tekniklerle sürdürmüştür. Ayrıca ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezinden Aile ve Evlilik Terapisi eğitimini tamamlamış ve enerji terapisti kimliğini bu bilgilerle bütünleştirerek, ailelere yönelik bütünsel koruyucu çalışmalar yürütmüştür. 2014 yılında uzmanlıklarına Nöropsikolojiyi de eklemiş ve Alzheimer ve Demans alanında çalışmıştır. Halen Gülhane Askeri Tıp Akademisinde görev yapmakta ve çalışmalarını ağırlıklı olarak demans, aile, evlilik, ilişkiler ve enerji teknikleri konularında yürütmektedir.

Online eğitim sürecini daha verimli bir hale getirebilmek adına yapabilecekleriniz:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanın sorumluluğunu alabilirsiniz. Sizin için mümkünse eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırabilirsiniz.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam oluşturabilirsiniz. Eğer önceden hazır bulundurmanız gereken materyaller varsa eğitim öncesinde temin ederek yanınızda bulundurabilirsiniz.

İletişim: Eğitimle ilgili bir WhatsApp grubu oluşturulacaktır. Duyurularımızı bu grup üzerinden takip edebilir, eğitim hakkında iletişim kurabileceğiniz bu alana dahil olabilirsiniz.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamayacağının, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımlarına saygı duyulacağının, gizliliğe önem verildiğinin bilincinde olabilirsiniz. Çekilen fotoğraf veya videoları paylaşmak istediğinizde gruptaki bireylerden izin alabileceğinizi hatırlayabilirsiniz. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  

Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmadığından emin olabilirsiniz. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farklı Deneyimler: Online eğitim süreçlerinde zaman zaman aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda bizden kaynaklanan teknik bir durum olursa hızlıca çözüme ulaştırmaya çalışırız. Bireysel olarak teknik bir aksaklık yaşadığınızda bize ulaşmayı, tekrar bağlanmayı, farklı yollar aramayı deneyebilirsiniz.

Diğer bir yandan yeni öğrenmeler ve deneyimler edinebileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz bir ortamda bulunma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu fırsatı nasıl değerlendireceğinizi de siz seçebilirsiniz.

Geri Bildirim: Eğitim tamamlandıktan sonra bulunduğunuz grup ile duygu ve düşüncelerinizi, neler öğrendiğinizi, öğrendiklerinizle neler yapmayı planladığınızı, başka neleri merak ettiğinizi… paylaşabilirsiniz.

Tarih

26 Eyl 2021
Expired!

Zaman

12:00 - 16:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Uzm. Psk. D. Emel Kalınkılıç
Uzm. Psk. D. Emel Kalınkılıç