ONLINE AİLE VE EŞ TERAPİSİNDE POZİTİF PSİKOTERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ

Eğitimin İçeriği:

  • Pozitif Aile Terapisi Uygulama Süreci ve Teknikleri
  • Vaka ve Grup Çalışmaları
  • Terapi sürecindeki zorluklar ile klinik uygulamalar yapılacak ve terapi becerileri güçlendirilecektir.

Aile, eş, çift terapileri Pozitif ve Kültürlerarası Psikoterapi çerçevesinde incelenerek uygulama süreçleri ve örnek vaka çalışmalarıyla gözden geçirilecektir. Bunun yanı sıra klinik uygulamalar yapılarak terapi becerilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Belge: Eğitim Belgesi

Kontenjan: 30 Kişi

Katılımcılar: Üniversitelerin Psikoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olan uzmanlar, bu bölümlerin 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, Aile Danışmanları katılabilir.

Eğitim Tarihi: 28 Ocak 2023

Eğitim Saati: 10.00 – 18.00

Eğitim Ücreti:  700 TL + %18 KDV

Selma Henrichs, M.A. Psikolojik danışman, Pozitif Psikoterapist (WAPP), (HPG), Avrupa Psikoterapi Sertifikası (EAP), Pozitif Psikoterapi Basic Trainer (WAPP)

2004 yılından beri aktif klinik deneyimi bulunan Selma Henrichs’in uzun süre Kıbrıs’ta yatılı bağımlı hastalarla, psikiyatri kurumunda bağımlılık terapisti olarak çalışma deneyimi bulunmaktadır.

Kıbrıs, Türkiye, Arnavutluk, Polonya, Çin, Ukrayna ve Almanya’da psikoterapi seminerleri vermiştir ve çalışmalarına devam etmektedir.

Online Eğitim Süreci İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanız eğitim süreciniz için önemlidir. Eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlarsanız daha kaliteli bir bağlantınız olacaktır.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam gereklidir. Eğitim sırasında yanınızda bulundurmanız gereken materyaller konusunda bilgi verildiyse hazırlığınızı eğitim öncesinde yapmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırmanız grup dinamiği için önemlidir.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamaz, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımları üçüncü kişilerle paylaşılamaz. İzin alınarak çekilen fotoğraf veya videolar paylaşılmak istenirse, gruptan onay alınmalıdır. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmaması gerekmektedir. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmanız önemlidir.

Tarih

28 Oca 2023
Expired!

Zaman

10:00 - 18:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Pozitif Psikoterapist Selma Henrichs
Pozitif Psikoterapist Selma Henrichs