KADINLAR İÇİN BENLIK SAYGISI FARKINDALIK ATÖLYELERİ

Eğitimin Amacı:

Benlik saygısı bireyin davranışlarını, yaşantılarını, yaşam doyumunu, seçimlerini, sosyal ilişkilerini, başkalarına ve kendine karşı nasıl davrandığını etkilemektedir. KEA, düşük benlik saygısı hakkında farkındalık yaratmayı amaçlar. Bireyin değişim için eyleme geçmesini ve ivme kazanmasını sağlamayı hedefler.

4 farklı atölyeden oluşacak bu psiko-sosyal eğitimde, benlik saygımız hakkında farkındalık sahibi olmayı kendi tecrübelerimizden yola çıkarak gerçekleştireceğiz. Kendi tecrübelerimizden doğan paylaşımlarla, dayanışmayla güçlenecek; benlik saygımız hakkında farkındalık kazanacağız.

Sanat, edebiyat, sosyal psikoloji ve pozitif psikoterapi tekniklerinden faydalanarak, kadınlar olarak sosyalizasyon sürecinde yaşadığımız tecrübeleri ele alacağız.

Eğitimin İçeriği:

  • Kadın Olarak “Ben” ve Toplumsal Cinsiyet
  • Kırdığım Vazolar, Bastırılmış Duygular
  • Sevgi Bağımlılığı: İlişkilerimizin Röntgeni
  • Yaşam Dengesi

 

Belge: Katılım Belgesi

Katılımcılar: 22 yaş üzeri tüm kadınlar

Kontenjan: 15 Kişi

Eğitim Tarihi: 13-20-27 Mayıs – 3 Haziran 2021

Eğitim Saati: 20.00 – 22.00 (4 gün, toplamda 8 saat)

Eğitim Ücreti: 200 TL + %18 KDV

Not: Online eğitim www.olgupsikoloji.com sitesi üzerinden yapılacak üyelik ile kurumumuza özel yazılan program üzerinden güvenli bir şekilde yapılacaktır. Üyelik bilgileri eğitim ödemesi tamamlandığında tarafımızdan sağlanacaktır.

POZİTİF PSİKOTERAPİ TEMEL DANIŞMANI SARA BAHERİRAD

Hepimiz seyirci gibi sandalyelerimize yaslanıp sahneyi izliyoruz. Sırası gelen her insan sahneye çıkıyor, kendi şarkısını söyleyip sahneden ayrılıyor. Ne mutlu o şarkıya ki insanların aklında yer etsin.

Ben Sara, yıllardır bu dünyada kadınlar için yazıyor, konuşuyor, çabalıyorum.

Dünyayı değiştirme çabasında değilim fakat herhangi bir kadına kendi olmanın tadını yaşatmak beni çok heyecanlandırıyor. Benim hikâyem de bu; öz-keşifle birlikte kendi sınırlarını, yeteneklerini, kadınsallığını bir sınır görmeden yola çıkmak ve kadın olmanın gücüyle başka kadınlara sarılmak.

Tahran Üniversitesinde sosyoloji okuduktan sonra ODTÜ’de toplumsal cinsiyet ve kadın çalışmaları üzerine yüksek lisans yaptım. Öğrencilik hikâyem sosyoloji PhD ile devam ediyor.

Bunlarla birlikte, pozitif psikoterapist ve aile danışmanıyım. Birçok kamu kuruluşunda ve özel şirkette yönetime yönelik liderlik ve iletişim dersleri, personele yönelik kurum içi performans odaklı çalıştaylar, kurumlara özel psikoloji ve sosyoloji dersleri ile çeşitli danışmanlıklar veriyorum.

Beni en çok heyecanlandıran, asıl çabam ise “Kadın Etkileşim Alanı” uygulamalarıyla, ekonomik ve sosyolojik sınıflara ayırmaksızın kadınların benlik algısını güçlendirmek.  Bu yolculukla binlerce kadın benimle beraber ve onlara minnettarım.

Umuyorum ki benim şarkım sizlerin de aklında yer eder.

Tarih

13 May 2021
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Sara Baherirad
Sara Baherirad