FİLM OKUMALARI ATÖLYE ÇALIŞMASI

Nuri Bilge Ceylan sinemasını ve Uzak filmini taşra bağlamında irdeleyeceğiz.

Çanakkale’nin Yenice kasabasını kendisine mekan olarak seçen yönetmen, Uzak filmi için karlar altında bir İstanbul’u tercih etmiş. Film, ideallerinden uzaklaşmaya başladıkça yaşamının anlamını yitiren ve uzaklara gitmeyi düşleyen bir adamla, hayallerini gerçekleştirmek için İstanbul’a gelen bir gencin hikayesini anlatıyor. Minimalist bir sinema anlayışına sahip olan Nuri Bilge Ceylan, filmin senaryosunu ve yönetimini üstlendiği gibi, görüntü yönetmenliğini de kendisi yapmış. Sinemasında doğuya özgü yavaşlığı ve sadeliği temel almasıyla tanınan yönetmenin son filmi, en olgun çalışması olarak kabul edildi.

Uzak, 39. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ödülü alırken, Mehmet Emin Toprak’a En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve Ceylan’a da En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini getirdi.

Kontenjan: 20

Atölye Tarihi: 28 Ekim 2022

Atölye Saati:  20.00

Atölye Ücreti: 150 ₺ + KDV (%18)

Atölye Yeri: Ümitköy

İletişim : 0544 418 16 24

PSK. ŞÜKRAN ÇAMAŞIRCI

1996 Ankara Üniversitesi psikoloji mezunudur.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, ayrımcılık, eleştirel düşünme, travma ve baş etme yöntemleri, çocuk ihmal ve istismarı, kişilik geliştirme konularında eğitimler vermektedir. Altı yıldır Film okumaları atölye çalışmaları yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezinden Çocuklar içim Felsefe P4C eğitmen eğitimcisi uzmanlık sertifikasına sahiptir. Çocuklarla ve yetişkinlerle P4C atölye çalışmaları yapmaktadır.

Tarih

28 Eki 2022
Expired!

Zaman

20:00 - 20:00

Konum

Ümitköy

Other Locations

Ankara
Kategoriler

Eğitmen

PSK. ŞÜKRAN ÇAMAŞIRCI
PSK. ŞÜKRAN ÇAMAŞIRCI