Doğa Terapisi Eğitimi

Eğitim İçeriği:

Doğa terapisi, sürece doğayı da dahil eden yeni, yaratıcı bir terapötik disiplindir. Eko-psikoloji, şamanizm, sanat terapisi ve Gestalt’a ilişkin kavramlarla bağlantılı olarak, terapistin doğadan aktif bir paydaş olarak yararlanmasını sağlayan özgün bir teori, yöntem ve meslek etiği geliştirmiştir. Doğa terapisi, bireysel ve grup terapileri olarak tüm danışanlar-çocuklar, aileler ve yaşlılar- için uygulanabilir.

Eğitim, Doğa Terapisi’nin temel kavramları ve yöntemlerini tanıtacaktır. Doğanın sürece dahil edilmesinin anlamına dikkati çekecek ve terapötik sürecin nasıl geliştirilip, yaygınlaştırılabileceğini gösterecektir. Eğitim, doğada yapılacak terapi ve uygulamalardan ve deneyimsel bölümlerden oluşacaktır.

Eğitim dili İngilizce olup, Türkçe’ye çevrilecektir.

 

Katılımcılar:

Ruh sağlığı alanında hizmet sunan profesyoneller bu eğitime katılabilir.

Belge:

Eğitim Belgesi

Eğitim Ücreti:

Bilgi alınız

0544 418 16 24

 

Eğitim Yeri:

OLGU EĞİTİM MERKEZİ – MEŞRUTİYET CAD. 31/11 KIZILAY ÇANKAYA ANKARA


RONEN BERGER

Doğa terapisinin kurucusu, deneyimli bir Drama ve Oyun terapistidir. Akademisyen, araştırmacı ve süpervizör, dansçı ve playback öğretmeni ve aktörüdür. Birçok makale ve kitap yayınlamış ve birçok konferans düzenlemiştir. Tel Aviv Üniversitesi Doğa Terapisi programının Başkanı (2009-2015) ve Sanatlar ve Sosyal Bilimler Koleji’nde Drama Terapisi Master Programı Başkanı (2013-2017) olarak görev yapmıştır.

İnternet Sitesi: www.naturetherapy.org

Tarih

19 - 21 Tem 2019
Expired!

Zaman

10:00 - 17:30

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Ronen Berger
Ronen Berger