Çocuklarla Bilişsel Terapi Uygulamaları – Eğitimi

Eğitimin Amacı: Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Yaklaşımı ilke ve teknikleri konusunda yeterlilik ve uygulamada yetkinlik kazanmak.

Eğitimin Tanıtımı: Bu seminerde öncelikle psikolojik danışmanlıkta en sık kullanılan farklı bilişsel danışmanlık kuramlarının bir özeti verilecek, daha sonra bu yaklaşımın temel görüşlerinin çocuklara nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Ayrıca seminer boyunca çocuklarla çalışırken kullanabileceğiniz bilişsel yaklaşım teknikleri uygulamalı olarak ele alınacaktır. Seminere katılanlara oldukça kapsamlı bir “İyi düşün-doğru davran” kitapçığı ve uygulamalar kitapçığı dağıtılacaktır.
Çocuklarla bilişsel davranışçı yaklaşım, çocuklara karşılaştıkları problemle ilgili düşünceleri ve duygularını fark ettirerek çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler. Bu seminerde önce bilişsel kuramların esasları gözden geçirilecek, daha sonra bilişsel yaklaşımın çocuklara nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Seminer sırasında (bilişsel yaklaşım felsefesinden yola çıkılarak) çocuklarla grupla veya bireysel etkinlikler uygulamalı olarak öğretilecektir. Ele alınan tüm uygulamalar katılımcılara yazılı materyal olarak verilecektir.

Eğitimin İçeriği:
Akılcı duyuşsal davranış terapisi
Bilişsel Terapi
“İyi düşün iyi hisset”- Çocuklara bilişsel terapi temellerinin anlatılması
Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler
Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

Uygulama:
Bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

 

Kimler Katılabilir:

Psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişimciler, sosyal hizmet uzmanları ve ilgili bölümlerin 3 ve 4. Sınıf öğrencileri

Eğitim Ücreti:

Fiyat Bilgisi İçin Aşağıdaki Numarayı Arayabilirsiniz.

Bilgi İçin:

0544 418 16 24

Eğitim Tarihi:

10-11 Mart 2018

Eğitim Saatleri:

09.30 – 17.30

Belge:

Eğitim Belgesi

Eğitim Yeri:

Olgu Psikolojik Danışmanlık Merkezi – Meşrutiyet Cad. 31/11 Kızılay Çankaya Ankara

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


Eğitimci:

Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Çocuklar arasında zorbaca davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisti olarak çalışmaktadır. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde dışarıdan sözleşmeli ve yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslar arası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’ nın yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayınlanmış olan Nevin Dölek aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

 

Tarih

10 - 11 Mar 2018
Expired!

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Dr. Nevin Dölek
Dr. Nevin Dölek