ÇOCUKLAR İÇİN OKUYARAK KEŞFEDİYORUM ATÖLYELERİ

ATÖLYE 1 – KÜÇÜK PRENS’İ OKUYARAK KEŞFEDİYORUM

Haklarımı, Görevlerimi, Sınırlarımı Ve Sorumluluklarımı Biliyorum.

Temel Temalar: Haklar ve Ödevler  / Büyükler ve Küçükler  / Nasıl bir Dünyadayız/ Nasıl Bir Dünya Hayal Ediyoruz? Takım Çalışması- Sorumluluk

Kaynak Kitap: Küçük Prens- Antoine de Saint-Exupery

Kaynak Film: Küçük Prens

Not: Eğitim öncesinde katılımcıların Küçük Prens kitabını okuması beklenmektedir.

Belge: Eğitim Belgesi

Katılımcılar: 7 – 11 Yaş Arası Çocuklar

Kontenjan: 8 Kişi

Eğitim Tarihi: 29 Mayıs ve 5 – 12 – 19 Haziran 2022

Eğitim Saati:  11.00 – 13.00

Eğitim Ücreti: 800,00 TL + %18 KDV

Eğitim Yeri:  Ümit Mahallesi Kafkas Sitesi 2482. Sokak No:97 Ümitköy Ankara

 

OKUYARAK KEŞFEDİYORUM ATÖLYESİ EBEVEYNLERİNE ÖZEL PSİKOEĞİTİM PROGRAMI

Okuyarak Keşfediyorum Atölyesi katılımcıların ebeveynlerine özel 4 Haftalık planın bilimsel arka planı ve ebeveyne özel çözüm odaklı yol haritası sunan psikoeğitim programı sayesinde ebeveynler; belirtilen temalara çocuklarının dünyasından bakabilme, çocuğun ihtiyaçlarına uygun olarak yeterince iyi ebeveyn pozisyonunu keşfetme fırsatı yakalar.

Belge: Eğitim Belgesi

Katılımcılar: Okuyarak Keşfediyorum Atölyesi Ebeveynleri

Kontenjan: 16 Kişi

Eğitim Tarihi: 1 – 8 – 15 – 22 Haziran 2022

Eğitim Saati:  19.30 – 21.30

Eğitim Ücreti: 800,00 TL + %18 KDV (İki ebeveyn katılımı için 1.200,00 TL + %18 KDV)

Eğitim Yeri:  Ümit Mahallesi Kafkas Sitesi 2482. Sokak No:97 Ümitköy Ankara

DİDEM ÇAKIR / HİKÂYE ANLATICI

1982 yazında İzmir’de doğdu. Hayal kurarak, bol bol okuyarak ve okuduklarından ilham alarak yazarak geçirdiği okul yılları sonrası farklı kültürler ve insanları tanımak için seyahat etti, eğitimler aldı. TEGV Okuyorum Oynuyorum Atölyelerinde ablalık yaptı, dezavantajlı gruplara yönelik erken çocukluk dönemine ilişkin saha çalışmaları yürüttü.

2011 doğumlu bir kız çocuğu annesi. Kızıyla birlikte en sevdiği kitapları tekrar tekrar okumaktan hiç sıkılmıyor. Sevdiği şehir Ankara’da yaşıyor ve bu şehre renk getirdiğine inanıyor.

SELMA TEKİN / UZMAN PSİKOLOJİK DANIŞMAN

1993 kışında Kayseri’de doğdu. İnsan hikâyeleri dinlemeye olan merakı, müziğe olan ilgisi ve düşlerinin peşinden gitme cesareti onu şimdi olduğu Selma yaptı. Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde çocuk, ergenler ve onların bakım verenlerine yönelik bireysel ve grup terapi hizmetleri veriyor. Bununla beraber çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik uygulamalı atölyeler, eğitim hizmetleri ve proje çalışmalarında koordinatör ve uygulayıcı olarak yer alıyor. Terapi hizmetlerinde Pozitif Psikoterapi ve Transaksiyonel Analiz yaklaşımlarını benimsiyor, atölye ve eğitim hizmetlerinde ise oyunla terapi, sanatla terapi ve yaratıcı drama tekniklerinden faydalanıyor.

En kalıcı öğrenmelerin oyunsu süreçlerde olduğuna, kendini ifade etmenin ve başkalarını anlamanın en yaratıcı yolunun sanat olduğuna inanıyor.  Bu nedenle eğitim, psikoloji ve sanat alanı profesyonellerinin işbirliğine dayanan yayın projelerinde yazar, editör, koordinatör olarak çocuklar için çocuklar gibi çalışmayı seviyor.

Tarih

29 May 2022
Expired!

Zaman

11:00 - 13:00

Konum

Ümitköy, Ankara
Kategoriler

Eğitmen

UZM. PSK. DAN SELMA TEKİN
UZM. PSK. DAN SELMA TEKİN

Eğitmen

DİDEM ÇAKIR
DİDEM ÇAKIR