Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Eğitim Amacı:

Bu çalışmanın amacı, ilgili testleri yetkin bir şekilde gözlem görüşme teknikleriyle bütünleştirerek kullanabilmeleri için uzmanları desteklemektir. Bu amaca ulaşabilmek için, dersler kuramsal ağırlıkla, akademik ve teorik bilgi temelli olarak değil,  uygulanabilir olarak yaşantısaldır. Eğitimlerimiz çocuk psikoterapisi teknikleri kullanılarak ve vaka çalışılarak gerçekleştirilir.

Eğitim İçeriği:

  • Bebeklik ve Çocukluk Dönemi Gelişim Özellikleri: Çocukluk çağı psikopatolojileri
  • Gelişim Testleri: AGTE, Hacettepe Artikülasyon, Bir İnsan Çiz, Gessel Gelişim Figürleri, Cattel Zeka Testi, PeaBody Resim-Kelime Testi
  • Psikolojik Resim Testleri
  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
  • Bender – Gestalt Görsel Motor Algı Testi
  • M – CHAT Otizm Tarama ve Değerlendirme

Katılımcılar:

Ruh sağlığı alanında çocukla çalışan uzmanlar

Belge:

Uygulayıcı Belgesi

 


Eğitimci:

Psikolojik Danışman/Oyun  Terapisti Ercan Tekin

  Psikolojik Danışman Ercan Tekin 2007’de Ankara Üniversitesi PDR Lisans programından mezun oldu. 2007’den bu yana eğitim, endüstri ve klinik ortamlarda çalışma fırsatı buldu. Yoğunlukla çocuk ve yetişkinlerle çalışma fırsatı bulan Tekin psikoterapi becerisi kazandıran bir çok eğitim sürecinde bulundu. Halen kurucusu olduğu İnan Pedagoji&Psikoloji de çocuk ve yetişkinlerle çalışmakta, bakanlıklar düzeyinde projelerle çalışmalarına devam etmektedir. Tekin evli ve bir çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Tarih

09 - 10 Mar 2019
Expired!

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Ercan Tekin
Ercan Tekin