“Çocuğuma Tuttuğum Işık, Düşürdüğüm Gölge” Psikolojik Danışma Odaklı Ebeveyn Psikoeğitim Grubu

Eğitim İçeriği: Her zaman bir psikoloji klişesidir “çocukluğa inmek”… Birçok filmde, dizide, kitapta veya tiyatro oyununda rastlamışsınızdır.  Peki, nedir bu “çocukluğa inmek”? Yetişkinlikte yaşadığımız psikolojik sorunlar karşısında gerçekten “çocukluğumuz” bu denli etkili mi?

Bu programda, çocuğunuzu yetiştirme biçiminizin onu yetişkinlikte nasıl biri yapacağını, nasıl bir karakter yapısına sahip olacağını,  psikolojik açıdan güçlü ve güçsüz yanlarının neler olacağı, öfke-uyum sorunları gibi sık görülen sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulacaktır.

Farklı bir bakış açısıyla, çocuğunuzla aranızdaki ilişkiyi inceleyecek, ebeveyn motifinizi fark edecek ve “çocuğunuzun geleceğine” bakacaksınız. Ayrıca, psikoloji kuramlarının çocuk psikolojisine bakış açıları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Çocuğunuza yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan biri, onun dünyasından “kendinize bakabilme” yeteneğini kazanmaktır…

Program Müfredatı

 • Erken Dönem Uyumsuz Şemaların oluşumu ve yaşam örüntüleri
 • Anne-Babanın çocuğa etkisi ve ebeveyn motifleri
 • Ebeveyn tutumuna bağlı olarak çocukta oluşan savunma mekanizmaları
 • Sık görülen sorunlar, pratik çözüm tavsiyeleri ve koruyucu ebeveynlik
 • Çocukla psikolojik danışma süreci: Oyun Terapisi

 

 • Katılımcılar: Anne-baba adayları, 0-12 yaş çocuğu olan anne ve babalar
 • Kontenjan: 20 kişidir
 • Belge: Katılım Belgesi verilecektir.
 • Eğitim Tarihi: 12 Şubat-19 Şubat-26 Şubat-4 Mart Çarşamba Akşamları
 • Eğitim Saati: 18:30
 • Eğitim Ücreti: Tek kişi: 413 TL        Anne-Baba Katılım: Toplam 590 TL
 • Eğitim Yeri:  OLGU EĞİTİM MERKEZİ / Meşrutiyet Cad. 31/12 Kızılay Çankaya Ankara

Eğitimciler:

Psk. Dan. Uygar Tunç Morkoç:

TED Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu olan Uygar Tunç Morkoç, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı yüksek lisans programı mezunudur. Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR Terapisi, Şema Terapi Eğitimi ve Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi sertifika programlarını tamamlamıştır. Alanda aktif olarak danışan görmektedir.

 

Psk. Dan. Ezgi Özbak:

Okan Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olan Ezgi Özbak, 2017 yılında Trabzon Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü tezli yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans eğitimi boyunca Çocuk ve Ergen ve Aileleriyle Kognitif Klinik Görüşme Becerileri, Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitimi sürecinde Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi ve Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey eğitimlerini tamamladı. Şu anda 2-11 yaş arası çocuklarla deneyimsel oyun terapisi yapmakta, aynı zamanda süreç içerisinde ailelere danışmanlık vermektedir. Makale yazarı olarak çeşitli sitelerde yazılar yayınlamıştır ve  hala Olgu’da haftalık bülten yayınlamaktadır.

Tarih

12 Şub 2020 - 04 Mar 2020
Expired!

Zaman

18:30 - 21:30

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

PSK. DAN. UYGAR TUNÇ MORKOÇ
PSK. DAN. UYGAR TUNÇ MORKOÇ

Eğitmen

Psk. Dan. Ezgi Özbak
Psk. Dan. Ezgi Özbak