ÇOCUĞUMA TUTTUĞUM IŞIK DÜŞÜRDÜĞÜM GÖLGE EBEVEYN DESTEKLEME PROGRAMI

Eğitimin Amacı: Çocuğuma Tuttuğum Işık Düşürdüğüm Gölge Ebeveyn Destekleme Programı, ebeveynlerin çocuklarla iletişim ve oyun becerilerini geliştirmelerini desteklemelerinin yanında gelişimsel olarak çocukların zihinlerini, duygularını ve davranışlarını farklı bir pencereden incelemeye davet etmeyi hedeflemektedir. Çözüm odaklı, pozitif, deneyimsel ve oyuncu bir yaklaşımla ebeveynlik yolculuğunda ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve desteği sunmayı amaçlamaktadır. Program içeriğinde edinilen bilgileri içselleştirmeye alan açmak için uygulamalara yer verilmiştir.

*Ebeveyn olarak tüm bakım verenler kastedilmektedir.

Eğitimin İçeriği:

  • Gelişimsel dönemin ve kapasitelerin farkında olmak
  • Kişisel hikayenin ebeveynliğe yansımaları
  • Bakım verenlerin çocuğa etkisi ve ebeveyn motifleri
  • Bağlanma stilleri ve yaşama yansımaları: sağlıklı bağlanmanın 8 prensibi
  • Sinir sistemi, beyin gelişimi ve bedensel farkındalık bakış açısıyla ebeveynlik
  • Travma ve stresin çocuktaki etkisini anlamak, OÇD (Olumsuz Çocukluk Deneyimi)
  • Çocuğumuz ve kendimiz için duygu düzenlemesi, birlikte uyumlanmak, esnek dayanıklılık
  • İletişim dilimizi zenginleştirerek etkili hale getirmek, soruları ve bakış açısını geliştirmek
  • Davranışın ardındaki ihtiyaca ve kaynağına bütün olarak bakabilmek
  • Oyuncu ebeveynlik, zor zamanları kolaylığa dönüştürme sanatı

 

Katılımcılar: Anne-baba adayları, 0-18 yaş çocuğu olan anne ve babalar, bakım verenler

Eğitim Tarihi:  22 Nisan – 13 Mayıs  

Eğitim Saati: 19:00 – 21:00

Eğitim Ücreti:  1500 TL + % 20 KDV

Eğitim Yeri:  Meşrutiyet Cad. 31/11 Kızılay Çankaya Ankara

PSK. DAN. RABİA GÖKTAŞ

Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Danışmanlığı, Çocuklar ve Yetişkinler için Masal Terapisi, Çocuk Merkezli Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuklarla Psikodarma, Nöropedagoji, BBMP (Bilişsel Bedensel Müdahale Programı), Transaksiyonel Analiz, Mindfulness, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma, Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri, MMPI, Sanat Terapisi Teknikleriyle İyileşme eğitimlerine katılmıştır. Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde Psikolojik Danışman olarak çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmaktadır. Halihazırda Klinik Psikoloji yüksek lisans ve Pozitif Psikoterapi Master eğitimlerine devam etmektedir. Doğayı, sanatı, araştırmayı, yolda olmayı seven bir insandır. Tai chi ve öz şefkat pratikleriyle yakından ilgilenmektedir.

Online Eğitim Süreci İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanız eğitim süreciniz için önemlidir. Eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlarsanız daha kaliteli bir bağlantınız olacaktır.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam gereklidir. Eğitim sırasında yanınızda bulundurmanız gereken materyaller konusunda bilgi verildiyse hazırlığınızı eğitim öncesinde yapmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırmanız grup dinamiği için önemlidir.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamaz, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımları üçüncü kişilerle paylaşılamaz. İzin alınarak çekilen fotoğraf veya videolar paylaşılmak istenirse, gruptan onay alınmalıdır. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmaması gerekmektedir. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmanız önemlidir.

Tarih

22 Nis 2024
Expired!

Zaman

10:00 - 17:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Psk. Dan. Rabia Göktaş
Psk. Dan. Rabia Göktaş