BRAINSPOTTING EĞİTİMİ “Davranış Geliştirme ve Terapide Hızlı Etki”

Çeşitli duygusal ve somatik problemler için etkili olan Brainspotting, 2003 yılında EMDR Terapisti olan Dr. David Grand tarafından, EMDR tekniğinden yola çıkılarak geliştirilmiştir. Brainspotting, performans geliştirme ve kaynak güçlendirme gibi farklı amaçlarla kullanılabileceği gibi, kaygı, depresyon ve diğer davranışsal sorunlara yol açan travmatik yaşantıları saptamaya ve iyileştirmeye yardımcı olan bir yöntemdir.

Brainspotting, Brainspotlar olarak adlandırılan uyarılmış göz pozisyonları (göz kırpma, seyirme, göz bebeğinde genişleme vb.) aracılığıyla sorunun tanısı ve tedavisini hedefler. Bu göz pozisyonları, terapistin sorun yaratan çok çeşitli duygusal ve bedensel temelli durumları bulmasına, işlemlemesine ve serbest bırakmasına yardımcı olur.

 

 

Eğitim Kazanımları:

 

  • Brainspotting eğitimi alan terapistler Brainspotlar aracılığıyla danışanlarının hem beyin hem de beden süreçlerine erişebileceklerdir.
  • Dissosiyatif danışanlar da dahil olmak üzere, bu yöntemi devam eden tedavilerle birleştirebileceklerdir.
  • Çeşitli tedavi yöntemleri kullanan terapistler Brainspotting’i kendi terapi yaklaşımlarına entegre edilebileceklerdir.
  • Brainspotting yaklaşımında vücudun doğal olarak var olan kendi kendini tarama ve iyileştirme yeteneğine sahip olduğu; bu yolla bireyin kendi kaynaklarını ve esnekliğini bulabileceği ve bunları güçlendirebileceği ortaya konmaktadır.

 

 

Eğitim Programı:

 

1.GÜN

 

Giriş: “Brainspotting’in Öyküsü”

Dışarı Açılan Pencere – Demo ve Uygulama

 

2.GÜN

İçeri Açılan Pencere – Demo ve Uygulama

Gazespotting – Demo ve Uygulama

 

3.GÜN

Brainspotting ‘in Kaynak Modeli – Demo ve Uygulama

Eğitimin Özeti ve Kapanış

 

 

  • Bu eğitim Brainspotting’in 1. Aşamasını kapsamaktadır.
  • Katılımcılar 1. Aşama eğitim sertifikasını aldıktan sonra yöntemi kullanmaya başlayabileceklerdir.
  • Eğitim dili Türkçedir.

 

Sertifikasyon: David Grand imzalı olarak Brainspotting Institute tarafından verilecektir

Katılımcılar: Danışan gören Psikologlar, Psikiyatristler, Psikolojik Danışmanlar ve Aile Danışmanları

  • Eğitim esnasında kullanılmak üzere her katılımcının sunum çubuğu ya da pointer (90 cm) olarak bilinen araca sahip olması gerekmektedir. Kırtasiyelerden kolaylıkla edinilebilir.

Eğitim Tarihi: 18 – 19 Mayıs 2024 YÜZ YÜZE

                       26 Mayıs 2024 ONLINE

Eğitim Saati:  10:00 – 17:00

Eğitim Ücreti: 300 Euro + %20 KDV

Online Eğitim Süreci İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Teknik Kontroller: İnternet bağlantınızın güçlü olmadığı veya bağlantınızı sağladığınız araçların teknik kontrolünün yapılmadığı (ses/görüntü ayarı, şarj düzeyi, vb.) durumlarda eğitim sürecine aktif katılımınız sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak adına eğitim öncesinde gerekli kontrolleri yapmanız eğitim süreciniz için önemlidir. Eğitime katılımı telefondan değil bilgisayardan sağlarsanız daha kaliteli bir bağlantınız olacaktır.

Ortam Hazırlığı: Eğitim sürecini daha verimli geçirebilmeniz adına kendinizi rahat hissedebileceğiniz, odaklanmanızı kolaylaştıracak, sessiz bir ortam gereklidir. Eğitim sırasında yanınızda bulundurmanız gereken materyaller konusunda bilgi verildiyse hazırlığınızı eğitim öncesinde yapmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra grupta bulunan bireylerin de sizin orada bulunduğunuzu net olarak görebilecekleri biçimde kameranızı konumlandırmanız grup dinamiği için önemlidir.

Gizlilik: Eğitim devam ederken izinsiz kayıt alınamaz, eğitim grubunda bulunan bireylerin kişisel paylaşımları üçüncü kişilerle paylaşılamaz. İzin alınarak çekilen fotoğraf veya videolar paylaşılmak istenirse, gruptan onay alınmalıdır. Eğitim bizim tarafımızdan kayıt altına alınacaksa öncesinde bilgilendirme yapılacak ve güvenli biçimde kaydedilecektir.  Eğitime katıldığınız ortamda eğitime kayıtlı olmayan bireylerin bulunmaması gerekmektedir. Yalnız olamayacağınız bir ortamda iseniz kulaklık kullanmanız önemlidir.

Tarih

18 May 2024
Expired!

Zaman

10:00 - 17:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

UZM. PSK. DÜNYA POLAT
UZM. PSK. DÜNYA POLAT

Eğitmen

PSK. DR. DUYGU KANDEMİRCİ BAYIZ
PSK. DR. DUYGU KANDEMİRCİ BAYIZ
KLİNİK PSK. ZEHRA GEM
KLİNİK PSK. ZEHRA GEM
PSK. DENİZ ERYILMAZ
PSK. DENİZ ERYILMAZ