BEN NASIL BEN OLDUM

Eğitimin İçeriği:

  • Kendimi ne zannediyorum?
  • Olduğum ben, olmak istediğim ben ve başkalarının gördüğü ben arasında nasıl bağlantılar var?
  • Neleri farklılaştırabilirim?
  • Farklılıklarımla yola nasıl devam ederim?

 

Bu sorulara birlikte cevaplar aramak ve yeni sorular oluşturmak üzere, olumlu benlik algısının ve kişisel yaratıcılığın geliştirileceği bir atölye planlanmıştır.

Yalnızca kadınlardan oluşan bu grup çalışmasının amacı, resim, heykel, müzik, fotoğraf, edebiyat ve sinema gibi birçok farklı sanat ögesinden yararlanarak, kişiliğin özünü ve davranış kaynaklarını anlamaya yardımcı olacak bir kişisel gelişim yolculuğuna çıkmaktır.

 

Katılımcılar: Konuyla ilgilenen 24 yaş üstü kadınlar

Eğitim Tarihi: 23 Kasım 2021 – 8 Şubat 2021 ( Salı akşamları )

Eğitim Saati: 19:00 – 21:00

Eğitim Ücreti: 600 TL + %18 KDV

UZM. PSK. DAN. ÖZDEN YILMAZ BİLGİN

Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı’ndan  1987’de mezun olmuştur. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı programında tamamlamıştır. Çeşitli ilk ve ortaöğrenim kurumlarında psikolojik danışman  ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde yönetici olarak çalışmıştır.  1996 yılından bu yana psikoterapi ve kişisel gelişim alanına yönelmiştir. İletişim becerileri  eğitimi, halkla ilişkiler, liderlik ve motivasyon, stres yönetimi, öfke yönetimi, sınav kaygısı, aile eğitimi gibi çeşitli kurs ve seminerlerde eğitimci olmuş, panel, toplantı ve konferanslarda konuşmuştur. 2009 yılında TRT Radyo 1 Kampus programında üniversiteye hazırlık konusunda danışmanlık, 2010 yılında TRT Ankara Radyosunda bir yıl süreyle her Perşembe akşamı iletişim ve yaşam becerileri konusunda program yapmıştır. 2003-2008 yılları arasında yönetim kurulunda da görev aldığı Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin “Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birimi”nde çalışmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi ve Aile Terapisi, Oyun Terapisi, Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimi, Transaksiyonel Analiz, Sistemik Psikoterapi, Psikodrama ve Yaratıcı Drama liderlik eğitimlerini almıştır.  Bu alanlarda mesleki gelişim ve psikoterapist yetiştirme eğitimleri vermektedir.  

Kurucusu olduğu Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde aile  terapisi ve  bireysel terapi, oyunla terapi, grupla psikolojik danışma  hizmetlerini sunmaya, kurum ve kuruluşlara liderlik, motivasyon, kurumsal gelişim ve süpervizyon, personel eğitimi programları hazırlama, eğitim yapma, kişisel ve kurumsal gelişim konularında danışmanlık hizmeti verme hizmetlerini sürdürmeye  devam etmektedir.

Tarih

23 Kas 2021 - 08 Şub 2022
Expired!

Zaman

20:00 - 22:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

Uzm. Psk. Dan. Özden Yılmaz Bilgin
Uzm. Psk. Dan. Özden Yılmaz Bilgin