AKRAN İLİŞKİLERİNİ GELİŞTİRME OYUN ATÖLYESİ

Atölyenin Amacı:

Bu atölyenin amacı 6-9 yaş aralığındaki çocukların deneyimlediği akran zorbalığı ve akran baskısını azaltmak için akran ilişkilerini geliştirmektir. Bu aşamada etkinlikler ve oyunlar ile çalışılacaktır. Atölye sonucunda, çocukların akranlarıyla daha uyumlu ilişkiler geliştirebilmesi için gerekli becerileri kazanmış olmaları amaçlanmaktadır.

 

Atölyenin İçeriği:

Bu atölyede katılımcılar akran ilişkilerini geliştirmek adına hem kendi duygularını hem de akranlarının duygularını tanımlama, akran zorbalığına karşı akran ilişkilerini geliştirme ve akranlarla iş birliği içerisinde olmanın önemini kavrayacaklardır. Katılımcıların 6-9 yaş aralığında olması göz önüne alınarak iş birliği gereken grup oyunları oynanacaktır. Aynı zamanda empati yeteneğini geliştirmek adına önce oyuncak hayvanlar üzerinden canlandırma yapılacak ardından öğrendiklerini deneyimlemeleri açısından grup ve iş birliğine dayalı oyunlar oynatılacaktır. Her oturum ısınmayla başlayıp rahatlama egzersizi ile sonlanacaktır.

Katılımcılar: 6-9 yaş arası çocuklar

Tarihi: 24 Eylül – 1 Ekim 2023

Saat: 13:00 – 16:00

Atölyenin Ücreti: 1200 TL + %20 KDV

Atölye Yeri: Olgu Psikolojik Danışma Merkezi – Meşrutiyet Cad. Atıfbey Apt. 31/11 Kızılay Çankaya Ankara

PSK. DAN. PINAR KÖMÜRCÜ

TED Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisansını tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesinde aynı alanda yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Lisans döneminde çeşitli projelerde yöneticilik yapmanın yanı sıra katılımcı olarak da görev almıştır. Lisans ve yüksek lisansta kendisini geliştirmek için çeşitli eğitimler almış ve hala almaktadır. Bunlardan bazıları oyun terapisi, aile danışmanlığı, çocuk resim analizi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, M.M.P.I uygulayıcı eğitimi, filial terapi eğitimi’dir. Aktif olarak çocuk/ergen/yetişkin alanlarında online/yüz yüze danışan görmektedir.

 

PSK. DAN. ASLI SU GENÇ

Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Eğitimi süresince psikoloji alanına yönelik çeşitli seminerler, paneller, kongreler ve eğitimler olmak üzere birçok akademik etkinlikte bulunmuştur. Şema Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi gibi eğitimler almıştır. Dr. Lawrence Cohen eğitmenliğinde, çocuk ve ergen ile çalışan ruh sağlığı uzmanlarına yönelik gerçekleştirilen ‘Oyuncu Ebeveynlik Atölyesine’ katılmıştır. Aynı zamanda halihazırda ‘Uluslararası Pozitif ve Kültürlerarası Psikoterapi Temel Eğitimini’ sürdürmektedir. Aktif olarak ergen/yetişkin alanlarında online/yüz yüze danışan görmektedir.

Tarih

24 Eyl 2023
Expired!

Zaman

13:00 - 16:00

Konum

OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
OLGU Eğitim Merkezi
Kategoriler

Eğitmen

PSK. DAN. ASLI SU GENÇ
PSK. DAN. ASLI SU GENÇ